Higiena w miejscu pracy to podstawa. Dlatego też warto zaopatrzyć się w środki dezynfekujące. Oferowane przez nas produkty służą do dezynfekcji zarówno powierzchni, jak i rąk. Płyny antybakteryjne do rąk nie wymagają dostępu do wody, a zawartość alkoholu gwarantuje skuteczną dezynfekcję rąk. Oferujemy środki dezynfekujące zarówno w małych, jak i dużych opakowaniach. 

 

Dozownik/pompka do kanistra 5,0l /MS-CHE-POMPS/ Dozownik/pompka do kanistra 5,0l /MS-CHE-POMPS/
Producent: MEDICLEAN
Cena:

24,99 zł

Cena netto: 20,32 zł

szt.
zobacz więcej

Żel antybakteryjny do rąk czy mydło? 

Odpowiedź na to pytanie warto zacząć od określenia, do czego służą poszczególnie produkty. Mydło dzięki swym właściwościom i użyciu razem z wodą pozwala pozbyć się z rąk zabrudzeń. Umyte dokładnie dłonie to gwarancja tego, że zmyjemy z nich wszelkie zabrudzenia. Wciąż jednak mogą zostać na nich bakterie. Dzięki żelowi antybakteryjnemu do rąk możemy się ich skutecznie pozbyć. Dzięki temu można powiedzieć, że ręce będą w pełni czyste, to znaczy wolne od drobnoustrojów, a także od zabrudzeń. Nie gwarantuje tego jednak użycie samego żelu antybakteryjnego do rąk. Po jego zastosowaniu możemy wciąż mieć poczucie brudnych rąk, a to z powodu pozostałych na rękach zabrudzeń. Najlepiej więc stosować obie formy higieny, a jeżeli nie mamy takiej możliwości (np. w podróży) to przynajmniej jedną z nich. Dzięki płynowi do dezynfekcji rąk możemy więc uniknąć wniknięcia niechcianych bakterii do organizmu. 

Jaki płyn do dezynfekcji rąk kupić? 

Aby płyn do dezynfekcji rąk był skuteczny, powinien posiadać alkohol. Jego obecność w płynie sprawia, że bakterie obecne na naszych rękach umierają. Pamiętajmy jednak, że wraz z alkoholem wyparowuje także wilgoć z naszych rąk, czego szybkim efektem będą przesuszone dłonie. Dlatego gdy nie ma potrzeby, to nie powinniśmy stosować płynu do dezynfekcji rąk zbyt często. Zwykle umycie rąk mydłem wystarczy. Jeśli jednak wymaga tego od nas sytuacja, to warto kupić żel antybakteryjny do rąk, który będzie zawierał dodatkowe składniki nawilżające skórę. Dzięki temu zminimalizujemy proces wysychania naskórka i będziemy mogli cieszyć się naprawdę czystymi dłońmi.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Załóż konto
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (InPost Paczkomaty) już od 199,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl