Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Promocja

Maseczki ochronne do twarzy zabezpieczają przed przedostaniem się do naszych dróg oddechowych baterii i drobnoustrojów. Odpowiednio często prana maseczka do twarzy zmniejsza szansę na zarażenie się chorobą. Dzięki temu zabezpieczymy siebie i naszych bliskich. Maseczki antywirusowe powinny nosić w szczególności osoby, które podejrzewają u siebie zaraźliwą chorobę. 

 

Maseczki antywirusowe jednorazowe czy bawełniane? 

Decydując się na zakup maseczki ochronnej do twarzy, możemy wybrać produkt jednorazowy albo wielorazowy. Na użytek własny lepszym wyborem będzie maseczka wielorazowa. Możemy ją wielokrotnie prać, co na pewno przełoży się na opłacalność takiego zakupu. Pamiętajmy jednak, że nieważne jaką maseczkę antywirusową wybierzemy, należy ją możliwie często wymieniać, nawet co pół godziny. Dlatego też warto mieć więcej niż jedną maseczkę antywirusową bawełnianą. Jednorazowe maseczki ochronne do twarzy nie oferują także tak ciekawych wzorów jak te bawełniane.

Maseczki ochronne do twarzy a higiena

Pamiętajmy, że aby maseczka ochronna do twarzy dawała jakieś efekty, należy w pierwszej kolejności zadbać o odpowiednią higienę. Nic nam po ochronnej maseczce, jeżeli nie umyjemy i nie zdezynfekujemy rąk po powrocie do domu. Dlatego tak ważne jest używanie środków dezynfekujących. Dopiero połączenie tych dwóch zabezpieczeń może dać jakieś realne efekty w postaci ochrony przed bakteriami i wirusami. 

Jaka maseczka chroni przed koronawirusem? 

Żadna maseczka nie daje nam stuprocentowej gwarancji na ochronę przed koronawirusem. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że im lepszy filtr w maseczce, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo zarażenia. Tak więc najlepszą ochronę będą stanowić ochronne maseczki do twarzy z filtrami, lecz takie kosztują całkiem sporo. Warto więc zaopatrzyć się w bawełnianą maseczkę do twarzy, do której sami możemy dołożyć nasz własny filtr. Złożony kilkukrotnie papier toaletowy lub ręcznik papierowy włożony do maseczki skutecznie zmniejszy szansę zarażenia. Pamiętajmy, że wirus przenosi się również drogą kropelkową, a więc w założeniu maseczka antywirusowa wypełniona papierem skutecznie uniemożliwi dostanie się wirusa do dróg oddechowych.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Załóż konto
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (InPost Paczkomaty) już od 199,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl