Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Promocja

Kalendarz którego obecnie używamy, nie jest taki stary jak się wydaje jego ostatnia wersja liczy dopiero 417 lat , choć jego początek to 713 rok.

Kalendarz rzymski był próbą połączenia cykli naturalnych i okresów gospodarczych:dziennego (noc i dzień) istniejącego wskutek wirowania Ziemi, księżycowego- związanego z przypadającą mniej więcej raz na miesiąc pełnią Księżyca, rocznego - który wyznaczają klimatyczne pory roku i doroczne święta, oraz gospodarczego tygodnia, czyli ośmiodniowego okresu rzymskich jarmarków.

Do konstrukcji pierwszego kalendarza ludzie z Rzymu użyli dwóch jednostek podstawowych: dnia i miesiąca księżycowego równego 30 dniom (miesiąc księżycowytrwa średnio 29 dni 12 godz. 44 min 3 s). Ustalono rok, annus, składającysię z czterech miesięcy, liczący 120 dni - 15 tygodni ośmiodniowych. Miesiące otrzymały nazwy pochodzące od imion bogów, Martius, Aprilis, Maius, Iunius.Rok zaczynał się 1 marca, ale zawsze wypadał przy innej pogodzie, bo winnym okresie klimatycznym

Rok mija za rokiem, wtedy planujemy zakupić kolejny kalendarz który będzie naszym nowym notatnikiem. Klasyczny wzór, nie wygórowana cena a przede wszystkim praktyczność bo takie zastosowanie ma pełnić terminarz - ważne informacje, daty. Zaplanuj spotkania i solidne informacje tak by nie umknęły w najbardziej

Spore możliwości wyboru

Od kolorów po wzory czy kształty kalendarzy bądź notesów/terminarzy. Wybierz coś dla siebie być może dla wspólnika by mimo sporego rozwoju elektroniki warto mieć przy sobie fizyczną rzecz w której mamy notatki czy ważne numery. To większa pewność że w razie awarii prądu czy urządzenia pozostaniemy przy starych metodach zapisu, Oferujemy terminarze solidnych marek które na pewno wytrzymają dłuższy czas cena w tym wypadku idzie wraz z jakością. 

Terminarz Michalczyk i Prokop Pedagoga T-155V-B Terminarz Michalczyk i Prokop Pedagoga T-155V-B
Cena: 21,47 zł 22,60 zł (netto: 17,46 zł 18,37 zł )
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Terminarz Michalczyk i Prokop Pedagoga T-155V-V Terminarz Michalczyk i Prokop Pedagoga T-155V-V
Cena: 21,18 zł 22,31 zł (netto: 17,22 zł 18,14 zł )
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Terminarz Wokół Nas Pedagoga A5 Dzienny Terminarz Wokół Nas Pedagoga A5 Dzienny
Cena: 19,62 zł 21,53 zł (netto: 15,95 zł 17,50 zł )
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier) już od 200,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl